Digital Sigara ve Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları taalluk duyduğumuz bir ürün derunin bilmemiz en iyisini seçmemiz ciğerin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir had varsa lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın kök alışverişlevini alegori getiren hakikat bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum değişçilikmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki sarrafiyelığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Başlık): Atomizerin derunindeki bu serlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Gösterişsizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlangıçlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değanlayıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı mevsim ağzımıza gelen yanık tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, yani evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı baştan sona halişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Ceninisakıt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili E Likit Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne derece dakika dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve düşüt ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin ciğerin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında mevcut nikotin büyüklükına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var manaındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, web sitesini ziyaret edin 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan asıl bir kimyevi Elektronik Sigara üstelikşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Duman yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişlemebilen elektronik sigaraların hazır zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline iye olan bu tellerin kalınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mebdelangıç Seti ilk defa elektronik sigara kullanacaklar midein salık edilen setlerdir. Bu setler çoklukla munis fiyatlı ve kullanmaı kolay ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçümencik). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok güçlü miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken da koca oranda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi geceli gündüzlü likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içindeki pamuğun baki ıslak kalması karınin mutasavvertır. Bu sayede üzüntülü tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde ekseri verimli bitkisel gliserin orantıına iye (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı sair ölçünlü atomizerlere nazaran henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler normal ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer sarrafiyelığı veya bobin sarımı olur. Sizin dâhilin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt değmedarımaişettirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Keyif Deliği – Genelde mod atomizerlerde ortam denetçi mekanizması vardır. Bu sayede yürekinize çekeceğiniz keyif miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu muayene etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çelimte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *